خوش آمدید، مهمان - لطفا برای ثبت نام اینجا و یا برای ورود اینجا را کلیک کنید.
آیا هنوز ایمیل فعال سازی حساب کاربری برای ما ارسال نشده است؟

لطفا برای ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمایید

جستجوی پیشرفته

1104 سوال توسط 78393 کاربر - جدیدترین کاربر عضو شده: Dormanjop
صفحه: [1]
نويسنده سوال: از این همه بی عدالتی خسته شدم  (دفعات بازدید: 8675 بار)
0
ارباب رجوع
*
« : 29 شهريور 1393,ساعت 10:43:19 »

نامه ای برای مسئولان و مدیران و نمایندگان محترم استان کرمان

با سلام و خسته نباشید

اینجانب جوان بیکاری هستم که سالیان سال است که در دوران جوانی جویای کار هستم.و اکنون که به دوران میانسالی نزدیک میشوم نه کار دارم و نه پول و نه ازدواج کرده ام

همیشه دلم خوش بود که در استان محل زندگی من متناسب با رشته ام کار هست.لیسانس خود را در رشته مکانیک با معدل بالا در یکی از بهترین دانشگاهای کشور خوانده ام .

یک سوال از مسئولان عزیز استان دارم  و آن این است که چرا در حق یک کرمانی بی عدالتی میشود؟

شاید جواب دهید کدام بی عدالتی.و همه چیز در استان کرمان مطابق با عدالت و قانون است!!!

عزیزان مسئول استانی من هر وقت که در اینترنت برای آزمونهای استخدامی جستجو میکنم هر آزمون استخدامی یک شرط بومی گزینی برای استان مربوطه دارد و اما متاسفانه برای استان ما کرمان چنین نیست.

برای مثال صنایع و معادن بزرگ از قبیل مس سونگون در آذربایجان  فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان پتروشیمی و پالایشگاها در خوزستان بوشهر و بندر عباس  صنایع بزرگ در یزد خراسان و .... همه برای جذب نیرو از نیروهای بومی استان خودشان استفاده میکنند .حتی قبل از آزمون اجازه ثبت نام فقط برای افراد بومی است .اما در صتایع استانی از قبیل مس سرچشمه و یا آهن گل گهر  ما نیروهای بومی استان کرمان شاهد رقابتی نا عادلانه با کل نیروهای بیکار جویای کار در کشور هستیم. وعلاوه بر این برای مثال اطلاع رسانی جهت اشتغال در استانهای دیگر در سطح استانی است .اما در کرمان در سطح ملی  سایتهایی همچون باشگاه خبر نگاران جوان و یا کارااسا که بازدید میلیونی دارند در سطح وسیع اطلاع رسانی میکنند.و تازه با این حجم بالا اگر یک بومی استان در یک آزمون استخدامی مثل مس یا گل گهر موفق به قبولی برای مصاحبه شوند .باز در مصاحبه با شرایط نا عادلانه ای روبه رو میشوند.

برای مثال با اینکه گل گهر برای افراد بومی امتیاز قائل شده اما این امتیاز وجود خارجی ندارد و در عمل وجود ندارد.

حال مسئولان صنایع امیدواریم برای این موضوع تدبیری پیدا کنید .و نمایندگان محترم استان به خصوص نمایندگان شهرهای رفسنجان و سیرجان درد مردم استان و خانواده هایشان بیکاری است .لطفا چاره ای بیاندیشید.

استانداران و فرمانداران محترم بیدار باشید که در استانهای دیگر برای بیکارانشان برنامه ها دارند و ما تازه بیدار شدیم و میبینیم که سالیان سال است که در صنایع خود را بصورت ملی برای استخدام باز کردیم اما در سایر استانها برای استخدام صرفا از افراد بومی خودشان برای گزینش و استخدام استفاده میکنند.

صفحه: [1]